حتما می دانید که امروزه بیشتر انواع خودرو های سواری از سیستم انژکتور بهره می برند ، در حالی که در قدیم خودرو ها دارای کاربراتور بودند. در حقیقت می توان گفت که اصلی ترین تفاوت میان خودرو های کاربراتوری و خودرو های انژکتوری ، به تفاوت این 2 نوع سیستم در مکانیزم سوخت رسانی و احتراق آنها باز می گردد. چانگان سی اس35 از سیستم انژکتور بر خوردار بوده و سوزن انژکتور یکی از مهم ترین قطعات سوخت رسانی چانگان سی اس35 است. احتمالا حدس زده باشید که امروز قصد داریم در این مقاله از وبلاگ اسکوپارت به معرفی سوزن انژکتور چانگانCs35 بپردازیم. چنانچه به آشنایی با این قطعه ی حیاتی از قطعات یدکی سوخت رسانی چانگان Cs35 علاقع دارید ، همانند همیشه در ادامه ی مطلب با اسکوپارت همراه باشید.

معرفی سوزن انژکتور چانگانCs35

سوزن انژکتور چانگان Cs35 چیست ؟

برای درک بهتر این موضوع که سوزن انژکتور چانگان شاسی چیست ، باید ابتدا نحوه ی کلی عملکرد انژکتور سوخت رسانی چانگان سی اس 35 را بطور کلی بررسی کنیم. به طور کلی سیستم سوخت رسانی انژکتوری دارای راندمان کاری بیشتر و مصرف سوخت کمتری نسبت به سیستم کاربراتور دارد. مکانیزم سوخت رسانی انژکتوری و جرقه زنی چانگان سی اس35 توسط سیستم کنترل مرکزی چانگان که در واقع همان کامپیوتر ECU چانگان Cs35 می باشد ، کنترل و مدیریت می شود. انژکتور چانگان Cs35 در نزدیکی ورودی سیلندر چانگان Cs35 قرار داشته و سوزن انژکتور یکی از اجزای تشکیل دهنده آن می باشد که روی هر سیلندر چانگان شاسی ، یک سوزن انژکتور تعبیه شده است که وظیفه دارند تا سوخت را به داخل سیلندر مخصوص خود تزریق کند. به روشی دیگر ، نحوه عملکرد انژکتور چانگان Cs35 را می توان بدین ترتیب توضیح داد که ابتدا سوخت بنزین توسط پمپ بنزین چانگان سی اس35 از باک بنزین چانگان Cs35 گرفته شده و به انژکتور چانگان Cs35 رسانده می شود. سپس انژکتور چانگان شاسی در زمان درست ، با زاویه ی کاملا دقیق و از پیش تعیین شده میزان مشخصی از سوخت را به منیفولد ورودی هوا چانگان سی اس35 می رساند. در این مرحله بنزین منتقل شده به درون منیفولد هوا ، با اکسیژن هوا ترکیب شده و سپس این مخلوط بنزین و هوا به وسیله ی سوزن انژکتور چانگان سی اس35 با فشار به درون محفظه احتراق چانگان Cs35 پاشیده می شود.

اجزای تشکیل دهنده انژکتور چانگان Cs35

 • فیلتر ورودی انژکتور چانگان سی اس35
 • سوراخ خروجی انژکتور چانگان سی اس35
 • بدنه ی انژکتور چانگان سی اس35
 • اورینگ انژکتور چانگان سی اس35
 • سلونوئید انژکتور چانگان سی اس35
 • درپوش محافظ انژکتور چانگان سی اس35
 • سوزن انژکتور چانگان سی اس35

وظیفه سوزن انژکتور چانگان Cs35

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، سوزن انژکتور چانگان Cs35 یکی از مهم ترین لوازم و قطعات سوخت رسانی چانگان سی اس35 است. سوزن انژکتور چانگان شاسی وظیفه دارد تا سوخت خودرو که در اینجا همان بنزین می باشد را به حالت پودری در آورده و پس از آنکه با اکسیژن مخلوط شد ، این مخلوط را به درون محفظه احتراق چانگان Cs35 می پاشد. هرچه فرایند پودری کردن بنزین بهتر انجام شود و گرده ی بنزین به ذرات ریز تری تبدیل شده باشد ، میزان ترکیب شدن آن با هوا نیز بسیار بهتر صورت می گیرد و در نهایت فرایند احتراق سوخت دقیق تر و کامل تری خواهیم داشت که موجب عملکرد بهتر موتور چانگان سی اس35 خواهد شد.

نقش و مزایای سوزن انژکتور در چانگان Cs35

 • شتاب گرفتن بهتر و سریع تر چانگان سی اس35
 • روشن شدن چانگان شاسی بدون هیچ گونه مکث و وقفه به دلیل سرعت بالای عملکرد سوزن انژکتور چانگان Cs35
 • کاهش دادن و پایین آوردن قابل توجه میزان مصرف سوخت – بنزین مصرفی چانگان سی اس35
 • سوختن کامل تر و بهتر بنزین به سبب پخش شدن یکنواخت ترکیب سوخت و اکسیژن در محفظه ی احتراق چانگان شاسی
 • کاهش یافتن چشمگیر میزان آلاینده های خارج شونده از اگزوز چانگان سی اس35

خرابی سوزن انژکتور چانگان Cs35

سوزن انژکتور سیستم سوخت رسانی چانگان سی اس35 در علوم تخصصی خودرو آن را با نام نازل سوخت رسانی انژکتور چانگان Cs35 نیز می شناسند ، یکی از قطعات خودرو است که دارای طول عمر مفید طولانی و زیادی می باشد. البته که داشتن طول عمر زیاد مانع از خراب شدن سوزن انژکتور چانگان Cs35 نبوده و به دلایل متعددی احتمال بروز خرابی و معیوب شدن این قطعه وجود دارد. برای مثال می توان به ایجاد گرفتگی در سوزن انژکتور چانگان اشاره کرد که در حقیقت می توان آن را شایع ترین دلیل خرابی این قطعه دانست. بروز گرفتگی در سوزن انژکتور عموما به دلیل مصرف کردن بنزین بی کیفیت و غیر استاندارد رخ می دهد ؛ زیرا سوخت بی کیفیت دارای کثیفی ، آشغال و ذراتی است که در صورت رسیدن این ضایعات به سوزن انژکتور ، منجر به گرفتن مجرای این قطعه خواهد شد. در کل همانطوری که که قبل تر اشاره کردیم ، به تعداد سیلندر های چانگان سی اس35 برای این خودرو نازل انژکتور هم تعبیه شده است و در صورت بروز هر گونه خرابی و مشکل در هر یک از این نازل ها ، کل فرایند احتراق با مشکل مواجه می شود. در نهایت هم مختل شدن فرایند احتراق چانگان Cs35 موجب کاهش پیدا کردن قدرت و عملکرد موتور چانگان شاسی خواهد شد.

 

علت خرابی سوزن انژکتور چانگان Cs35

 • مصرف کردن سوخت غیر استاندارد و بی کیفیت در چانگان شاسی
 • گرفتن مجرای سوزن انژکتور چانگان سی اس35
 • گیر کردن سوزن انژکتور چانگان سی اس35
 • پاشش کم ، ضعیف و یا کم فشار سوزن انژکتور چانگان Cs35

 

نشانه های خرابی سوزن انژکتور چانگان Cs35

 1. روشن شدن چراغ چک موتور چانگان Cs35
 2. افزایش پیدا کردن میزان مصرف بنزین چانگان شاسی
 3. خاموش شدن موتور چانگان Cs35 در دور موتور پایین و یا در حین کارکرد درجا چانگان شاسی
 4. افزایش یافتن میزان تولید آلاینده ها و بالا رفتن میزان آلایندگی چانگان Cs35
 5. پایین آمدن شتاب چانگان سی اس35 در حین فشار دادن بیشتر پدال گاز چانگان
 6. افت کردن قدرت چانگان Cs35 ، ریپ زدن و روشن نشدن چانگان Cs35
 7. 3 کار کردن موتور چانگان سی اس35 ، به معنی وجود لرزش ، صدا های عجیب و ضربه در چانگان Cs35

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *